כיכר רמב"ם

רמת גן

על הפרויקט

הצעה לתחרות תכנונית

בכיכר העיר מקום לכולם. הכיכר המחודשת מציעה חיבור אנושי באמצעות חיבור השלד הציבורי המטרופוליני, העירוני והמקומי ויצירת מרחבים ציבוריים מגוונים, היוצרים מנעד של הזדמנויות ואפשרויות לתושבים ולמבקרים.

תחנת ביאליק של הרק"ל העתידה לקום על רח' זבוטינסקי, בצמידות לקצה הצפוני של שד' הילד, מהווה את נקודת המוצא של התכנון. מיקום התחנה אשר יוביל אנשים מרחבי המטרופולין אל טבורה של רמת גן –  מהווה הזדמנות ייחודית לחיזוק השלד העירוני וליציקת תוכן מחודש לכיכר רמב"ם. אנו רואים את תחנת הרק"ל כמוקד שאדוותיו יגיעו עד כיכר רמב"ם המחודשת. על כן התכנון המוצע מתרכז בהיבטים האורבניים של הכיכר כחלק מהמכלול הכלל עירוני. הכיכר המוצעת והשינויים המוצעים בסביבתה, עתידים ליצור כיכר מוגדרת ומובהקת, פעילה ומגוונת, יומיומית וחגיגית.

הפרויקט מציע חיבור. חיבור בין השלד העירוני למוקדים הציבוריים בשכונה, בעיר ובמטרופולין, אך חשוב מכך – חיבור בין האנשים. בין הילדים לצעירים לקשישים, הסטודנטים, הרווקים והמשפחות, אלו שבאים לקנות, ללמוד, להתנסות ולהשכיל, המשוטטים, העוברים בדרך, ואלו שהגיעו במיוחד. בכיכר העיר מקום לכולם, בחיי היום-יום, בירידים, שווקים וארועים מיוחדים ובימי חג.

 

צוות התכנון : מיכל יוקלה, עמית לביא, דוד קסלמן

Back to Top

כתבו לנו