מוזיאון רמלה

רמלה

על הפרויקט

במרכז העיר העתיקה של רמלה, בפינת הרחובות הרצל ושלמה המלך, ממוקם המוזיאון העירוני של העיר, מבנה ייחודי ובעל איכויות אדריכליות והיסטוריות. אגף המוזיאון החדש מתוכנן בצמידות אליו, ולעוד שני עוגנים משמעותיים במרחב התכנון בהם גן הנשיא הצמוד וקיר לשימור במבנה הסדנאות. שלושת העוגנים מהווים את אבני היסוד בתכנון האגף החדש, המתוכנן כך שיעצים את החוויה של המבקר תוך הפיכתו של המתחם למקום המאפשר מגוון פעילויות כגון: חוגים ושיעורים, מופעים, הקרנות של סרטים, בית קפה, ועוד.

 

מבנה המוזיאון החדש מכבד ומעצים את האיכויות הקיימות במרחב באמצעות עיצוב עכשווי המדגיש את המתח החיובי הנוצר בין העבר, ההווה והעתיד.  המוזיאון מתוכנן בשפה מודרנית ומינימליסטית המאפשרת שקיפות וקשר עין בין חללי המבנה השונים, הרחבה הציבורית, מבנה המוזיאון ההיסטורי, המסגד הגדול ושוק רמלה הסמוכים. מערכת רפפות המלווה את חזיתות המבנה מאפשרת את השקיפות והפתיחות תוך יצירת הצללה ופרטיות.

להעצמת הקשר עם העבר המקומי, נחשף ונשמר קיר היסטורי בליבו של המבנה החדש. את הקיר ההיסטורי ילווה מסלול משופע אשר לאורכו יישזרו מיצגי האמנות השונים. המסלול המשופע יאפשר מפגשים וקשרי מבט בין חללי המוזיאון השונים ובין המרחבים העירוניים המקיפים אותו וייצור את החוויה המוזיאלית שתעצים את הקשר בין העבר להווה ולעתיד. בקומת הקרקע של המוזיאון מתוכנן בית קפה הפונה ומתפרש לעבר גן הנשיא ויהווה מוקד משיכה ופעילות.

Back to Top

כתבו לנו